Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Kod MKOl | BEL | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 Tokio | ||||||
Chorąży | Nafissatou Thiam | |||||
Liczba zawodników | 123 w 20 dyscyplinach | |||||
|
Belgię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 reprezentowało 123 zawodników : 69 mężczyzn i 54 kobiety. Był to 27 start reprezentacji Belgii na letnich igrzyskach olimpijskich[2].
Zdobyte medale[3]
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat | Data |
---|---|---|---|---|---|
Złoto | Nina Derwael | Gimnastyka sportowa | ćwiczenia na poręczach kobiet | 15,200 pkt | 1 sierpnia |
Złoto | Gauthier Boccard, Tom Boon, Thomas Briels, Cédric Charlier, Félix Denayer, Nicolas De Kerpel, Arthur De Sloover, Sébastien Dockier, John-John Dohmen, Simon Gougnard, Alexander Hendrickx, Antoine Kina, Loïck Luypaert, Augustin Meurmans, Victor Wegnez, Vincent Vanasch, Florent Van Aubel, Arthur Van Doren | Hokej na trawie | turniej mężczyzn | W finale pokonali reprezentację Australii 1:1 (w rzutach karnych 3:2) | 5 sierpnia |
Złoto | Nafissatou Thiam | Lekkoatletyka | siedmiobój kobiet | 6791 pkt | 5 sierpnia |
Srebro | Wout Van Aert | Kolarstwo szosowe | wyścig ze startu wspólnego mężczyzn | 6:06:33 | 24 lipca |
Brąz | Matthias Casse | Judo | kategoria do 81 kg mężczyzn | W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Gruzji Tato Grigalaszwili | 27 lipca |
Brąz | Grégory Wathelet, Jérôme Guery, Pieter Devos | Jeździectwo | skoki przez przeszkody drużynowo | 12 pkt | 7 sierpnia |
Brąz | Bashir Abdi | Lekkoatletyka | maraton mężczyzn | 2:10:00 | 8 sierpnia |
Skład kadry
Badminton
- Osobny artykuł: Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Pozycja | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||||
Lianne Tan | gra pojedyncza (k) | Thuzar 2:0 (21-6, 21-8) | Tunjung 0:2 (11-21, 17-21) | N\A | 3. | NQ | 15. | [4][5][6] |
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Pozycja | Źródło | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Przyrząd | Razem | ||||||||||
V | UB | BB | F | V | UB | BB | F | ||||||
Maellyse Brassart | wielobój drużynowy | 13,766 | 13,366 | 13,033 | 12,766 | 52,931 | 14,033 | N/A | 10,933 | N/A | 24,966 | 8. | [7] |
Nina Derwael | 13,900 | 15,366 | 13,766 | 13,566 | 56,598 | N/A | 15,400 | 13,866 | 13,366 | 42,632 | [8] | ||
Lisa Vaelen | 13,000 | 14,100 | 12,500 | 12,766 | 52,366 | 14,233 | 13,766 | N/A | 12,900 | 40,899 | [9] | ||
Jutta Verkest | 13,400 | 13,633 | 13,666 | 12,933 | 53,632 | 13,466 | 12,466 | 12,200 | 13,066 | 51,198 | [10] | ||
Razem | 41,066 | 43,099 | 40,465 | 39,265 | 163,895 | 41,732 | 41,632 | 36,999 | 39,332 | 159,695 | [11] |
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrządy | Razem | Pozycja | Przyrządy | Razem | Pozycja | |||||||||
V | UB | BB | F | V | UB | BB | F | |||||||
Nina Derwael | wielobój indywidualnie | 13,900 | 15,366 | 13,766 | 13,566 | 56,598 | 7. | 13,900 | 15,266 | 13,366 | 13,433 | 55,965 | 6. | [8] |
Jutta Verkest | 13,400 | 13,633 | 13,666 | 12,933 | 53,632 | 26. | 13,400 | 12,466 | 12,733 | 12,633 | 51,232 | 23. | [10] | |
Maellyse Brassart | 13,766 | 13,366 | 13,033 | 12,766 | 52,931 | 35. | NQ | 35. | [7] | |||||
Lisa Vaelen | 13,000 | 14,100 | 12,500 | 12,766 | 52,366 | 42. | NQ | 42. | [9] | |||||
Nina Derwael | ćwiczenia na poręczach | N/A | 15,366 | N/A | 15,366 | 1. | N/A | 15,200 | N/A | 15,200 | [8] | |||
Lisa Vaelen | N/A | 14,100 | N/A | 14,100 | 23. | NQ | 23. | [9] | ||||||
Jutta Verkest | N/A | 13,633 | N/A | 13,633 | 33. | NQ | 33. | [10] | ||||||
Maellyse Brassart | N/A | 13,366 | N/A | 13,366 | 36. | NQ | 36. | [7] | ||||||
Nina Derwael | ćwiczenia na równoważni | N/A | 13,766 | N/A | 13,766 | 15. | NQ | 15. | [8] | |||||
Jutta Verkest | N/A | 13,666 | N/A | 13,666 | 19. | NQ | 19. | [10] | ||||||
Maellyse Brassart | N/A | 13,033 | N/A | 13,033 | 33. | NQ | 33. | [7] | ||||||
Lisa Vaelen | N/A | 12,500 | N/A | 12,500 | 52. | NQ | 52. | [9] | ||||||
Nina Derwael | ćwiczenia wolne | N/A | 13,566 | 13,566 | 12. | NQ | 12. | [8] | ||||||
Jutta Verkest | N/A | 12,933 | 12,933 | 31. | NQ | 31. | [10] | |||||||
Maellyse Brassart | N/A | 12,766 | 12,766 | 39. | NQ | 39. | [7] | |||||||
Lisa Vaelen | N/A | 12,766 | 12,766 | 40. | NQ | 40. | [9] |
Golf
- Osobny artykuł: Golf na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Łącznie | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | Par | Pozycja | |||
Manon De Roey | kobiety | 71 | 67 | 74 | 74 | 286 | + 2 | 46. | [12] |
Thomas Pieters | Mężczyźni | 65 | 76 | 64 | 68 | 273 | - 11 | 16. | [13] |
Thomas Detry | 70 | 67 | 68 | 69 | 274 | - 10 | 22. |
Hokej na trawie
- Osobny artykuł: Hokej na trawie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
|
|
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Belgia | mężczyźni | Holandia 3:1 | Niemcy 3:1 | Południowa Afryka 9:4 | Kanada 9:1 | Wielka Brytania 2:2 | 1. | Hiszpania 3:1 | Indie 5:2 | Australia 1:1 (karne) 3:2 | [14] |
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
- Ujeżdżenie
Zawodnik | Koń | Konkurencja | Grand Prix | Grand Prix Special | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | ||||
Laurence Roos | Ujeżdżenie indywidualnie | Fil Rouge | 70,699 | 23. | NQ | [15][16][17] | |||
Domien Michiels | Intermezzo Van Het Meerdaalhof | 70,202 | 28. | NQ | |||||
Larissa Pauluis | Flambeau | 67,251 | 42. | NQ | |||||
Laurence Roos Domien Michiels Larissa Pauluis | ujeżdżenie drużynowe | Fil Rouge Intermezzo Van Het Meerdaalhof Flambeau | 6702,5 | 10. | N/A | NQ | [18] |
- Skoki przez przeszkody
Zawodnik | Konkurencja | Koń | Kwalifikacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kary | Łącznie | Pozycja | Kary | Łącznie | |||||||
Przeszkody | Limit czasu | Przeszkody | Limit czasu | ||||||||
Grégory Wathelet | indywidualnie | Nevados S | 0 | 0 | 0 | 1. | 4 | 0 | 4 | 9. | [19][20] |
Jérôme Guery | Quel Homme de Hus | 0 | 0 | 0 | 1. | 4 | 3 | 7 | 14. | ||
Niels Bruynseels | Delux van T & L | 0 | 0 | 0 | 1. | EL | |||||
Grégory Wathelet Jérôme Guery Pieter Devos | drużynowo | Nevados S Quel Homme de Hus Clarie Z | 0 0 0 | 2 1 1 | 4 | 2. | 8 0 4 | 0 0 0 | 12 | [21][22] |
- WKKW
Zawodnik | Konkurencja | Koń | Ujeżdżenie | Cross country | Skoki (runda kwalifikacyjna) | Razem | Skoki (runda finałowa) | Finał | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lara de Liedekerke-Meier | indywidualnie | Alpaga d'Arville | 37,20 | EL | DNF | [23] |
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaże | Finał / 3.miejsce | Źródła | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | |||
Jorre Verstraeten | -60 kg (m) | Plafky W 10-00 | Takatō P 00-10 | NQ | 9. | [24] | |||
Matthias Casse | -81 kg (m) | Gandía W 11-01 | Pacek W 11-01 | Chubiecow W 10-00 | Nagase P 00-10 | N/A | Grigalaszwili W 10-00 | [25] | |
Toma Nikiforov | -100 kg (m) | Buzacarini W 01-00 | Fonseca P 00-10 | NQ | 9. | [26] | |||
Charline Van Snick | -52 kg (k) | Guica W 11-00 | Cohen W 10-00 | Giuffrida P 00-01 | NQ | Giles P 00-10 | NQ | 7. | [27] |
Kajakarstwo
- Osobny artykuł: Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał A/B | Pozycja | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Artuur Peters | K-1 1000 m (m) | 3:41,967 | 3. | 3:45,712 | 1. | 3:26,773 | 5. | 3:26,781 | 2. Finał B | 10. | [28] |
Hermien Peters | K-1 500 m (k) | 1:47,959 | 1. | N/A | 1:52,829 | 2. | 1:53,716 | 6. Finał A | 6. | ||
Lize Broekx | 1:52,476 | 7. | 1:49,336 | 2. | 1:54,489 | 5. | 1:56,842 | 5. Finał C | 21. | ||
Hermien Peters Lize Broekx | K-2 500 m (k) | 1:48,137 | 4. | 1:47,649 | 1. | 1:39,046 | 5. | 1:38,475 | 1. Finał B | 9. |
Kajakarstwo górskie
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P 1 | M. | P 2 | M. | Razem | M. | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||||
Gabriel De Coster | K-1 (m) | 152,94 | 24. | 98,67 | 17. | 98,67 | 22. | NQ | 22. | [29] |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Wout Van Aert | wyścig ze startu wspólnego (m) | 6:06:33 | [30] | |
Remco Evenepoel | 6:15:38 | 49. | ||
Tiesj Benoot | 6:16:53 | 58. | ||
Mauri Vansevenant | 6:21:46 | 77. | ||
Greg Van Avermaet | DNF | |||
Wout Van Aert | jazda indywidualna na czas (m) | 56:44,72 | 6. | |
Remco Evenepoel | 57:21,27 | 9. | ||
Lotte Kopecky | wyścig ze startu wspólnego (k) | 3:54:24 | 4. | [31] |
Julie Van de Velde | 4:01:08 | 42. | ||
Valerie Demey | DNF | |||
Julie Van de Velde | jazda indywidualna na czas (k) | 34:23,49 | 19. |
Kolarstwo torowe
- Madison
Zawodnik | Konkurencja | Punkty | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sprint | Okr.pkt | Łącznie | |||||
+ | - | ||||||
Kenny De Ketele Robbe Ghys | mężczyźni | 32 | 0 | 32 | 4. | [32] | |
Lotte Kopecky Jolien D’Hoore | kobiety | 2 | - 20 | - 18 | 10. | [33] |
- Omnium
Zawodnik | Konkurencja | Scratch | Wyścig tempowy | Wyścig eliminacyjny | Wyścig punktowy | Suma punktów | Pozycja | Źródło | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty wyścigowe | Punkty | Miejsce | Punkty | Sprint | Okrążenia | Miejsce | |||||
Lotte Kopecky | kobiety | 13. | 16 | DNF | DNS | DNF. | [33] | |||||||
Kenny De Ketele | mężczyźni | 11. | 20 | 7. | 21 | 28 | 10. | 22 | 6. | 70 | 13. | [32] |
Kolarstwo górskie
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Githa Michiels | cross-country (k) | - 2 okr. | [34] | |
Jens Schuermans | cross-country (m) | 1:29:07 | 18. | [35] |
Kolarstwo BMX
- Wyścig
Zawodnik | Konkurencja | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||||
Elke Vanhoof | kobiety | 12 | 4. | 16 | 6. | NQ | 11 . | [36] |
Koszykówka
- Osobny artykuł: Koszykówka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
|
|
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Belgia | kobiety | Australia 85-70 | Portoryko 87-52 | Chiny 62-74 | 2. | Japonia 85-86 | NQ | 7. | [37][38] |
3 x 3
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Rafael Bogaerts Nick Celis Thierry Mariën Thibaut Vervoort | 3×3 mężczyzn | Łotwa 21-20 | Japonia 16-18 | Rosyjski Komitet Olimpijski 21-16 | Serbia 14-21 | Chiny 20-21 | Holandia 18-16 | Polska 16-14 | 2. | N/A | Łotwa 8-21 | Serbia 10-21 | 4. | [39][40] |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
Robin Vanderbemden | 200 m (m) | 20,70 | 3. | 21,00 | 7. | NQ | [41] | |
Jonathan Sacoor | 400 m (m) | 45,11 | 3. | 45,88 | 8. | NQ | [42] | |
Kévin Borlée | 45,36 | 2. | DNS | |||||
Eliott Crestan | 800 m (m) | 1:46,19 | 2. | 1:44,84 | 4. | NQ | [43] | |
Ismael Debjani | 1500 m (m) | 3:36,00 | 1. | 3:42,18 | 11. | NQ | [44] | |
Robin Hendrix | 5 000 m (m) | 13:58,37 | 16. | N/A | NQ | [45] | ||
Isaac Kimeli | 13:57,36 | 17. | N/A | NQ | ||||
10 000 m (m) | N/A | 28:31,91 | 18. | [46] | ||||
Michael Obasuyi | 110 m przez płotki(m) | 13,65 | 6. | NQ | [47] | |||
Bashir Abdi | maraton (m) | N/A | 2:10:00 | [48] | ||||
Dieter Kersten | N/A | 2:22:06 | 59. | |||||
Koen Naert | N/A | 2:12:13 | 10. | |||||
Alexander Doom Jonathan Sacoor Dylan Borlée Jonathan Borlée Kévin Borlée[a] | sztafeta 4 × 400 m (m) | 2:59,37 | 3. | N/A | 2:57,88 | 4. | [49] | |
Imke Vervaet | 200 m (k) | 23,05 | 4. | 23,31 | 7. | NQ | [50] | |
Cynthia Bolingo | 400 m (k) | DNS | [51] | |||||
Elise Vanderelst | 1500 m (k) | 4:05,63 | 9. | 4:04,86 | 11. | NQ | [52] | |
Anne Zagré | 100 m przez płotki (k) | 12,83 | 3. | 12,78 | 8. | NQ | [53] | |
Hanne Claes | 400 m przez płotki(k) | 56,38 | 8. | NQ | [54] | |||
Paulien Couckuyt | 54,9 | 3. | 54,47 | 3. | NQ | |||
Mieke Gorissen | maraton (k) | N/A | 2:34:24 | 28. | [55] | |||
Hanne Verbruggen | N/A | 2:38:03 | 49. | |||||
Naomi Van Den Broeck Imke Vervaet Paulien Couckuyt Camille Laus | sztafeta 4 × 400 m (k) | 3:24,08 | 3. | N/A | 3:23,96 | 7. | [56] | |
Alexander Doom Imke Vervaet Camille Laus Jonathan Borlée Dylan Borlée[a] Kévin Borlée[a] | sztafeta mieszana 4 × 400 m | 3:12,75 | 3. | N/A | 3:11,51 | 5. | [57] |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
Ben Broeders | skok o tyczce (m) | 5,65 | 18. | NQ | [58] | |
Lene Retzius | skok o tyczce (k) | 4,25 | 27. | NQ | [59] |
Wieloboje
- Dziesięciobój
Zawodnik | Konkurencja | 100 m | LJ | SP | HJ | 400 m | 110H | DT | PV | JT | 1500 m | Razem | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thomas Van der Plaetsen | Rezultat | 11,05 | NM | DNS | DNS | DNS | DNS | DNS | DNS | DNS | DNS | DNF | [60] | |
Punkty | 850 | 0 |
- Siedmiobój
Zawodnik | Konkurencja | 100 m | HJ | SP | 200 m | LJ | JT | 800 m | Razem | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nafissatou Thiam | Rezultat | 13,54 | 1,92 | 14,82 | 24,90 | 6,60 | 54,68 | 2:15,98 | 6791 | [61] | |
Punkty | 1044 | 1132 | 849 | 896 | 1040 | 951 | 879 | ||||
Noor Vidts | Rezultat | 13,17 | 1,83 | 14,33 | 23,70 | 6,32 | 41,80 | 2:09,05 | 6571 | 4. | |
Punkty | 1099 | 1016 | 816 | 1010 | 949 | 702 | 979 |
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Jarno De Smedt | indywidualnie (m) | 650 | 43. | Kawata W 6-2 | Li Jialun P 5-6 | NQ | 17. | [62][63][64] |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |||
Louis Croenen | 100 m motylkowym (m) | 52,23 | 28. | NQ | [65] | |||
200 m motylkowym (m) | 1:55,78 | 14. | 1:55,95 | 14. | NQ | [66][67] | ||
Fanny Lecluyse | 100 m klasycznym (k) | 1:07,93 | 26. | NQ | [68] | |||
200 m klasycznym (k) | 2:23,42 | 11. | 2:23,73 | 8. | 2:24,57 | 8. | [69][70][71] |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||||
Nina Sterckx | -49 kg kobiet | 81 kg | 7. | 99 kg | 5. | 180 kg | 5. | [72] |
Anna Van Bellinghen | +87 kg kobiet | 96 kg | 11. | 123 kg | 10. | 219 kg | 11. |
Skateboarding
- Osobny artykuł: Skateboarding na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | |||
Axel Cruysberghs | street (m) | 24,81 | 13. | NQ | [73] | |
Lore Bruggeman | street (k) | 9,27 | 11. | NQ | [74] |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Jessie Kaps | karabin pneumatyczny (k) | 623,4 | 27. | NQ | [75][76] |
Taekwondo
- Osobny artykuł: Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż | Finał/3.miejsce | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Jaouad Achab | -68 kg mężczyzn | Pié P 11-18 | NQ | 12. | [77] |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Pierwsza runda | Druga runda | Trzecia runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Sander Gillé Joran Vliegen | debel (m) | N/A | Koolhof Rojer P 0-2 (3:6, 6:7) | NQ | 17. | [78] | |||
Alison Van Uytvanck | singiel (k) | Jorović W 2-0 (6:3, 6:2) | Kvitová W 2-1 (5:7, 6:3, 6:0) | Muguruza P 0-2 (4:6, 1:6) | NQ | 9. | [79] | ||
Elise Mertens | Aleksandrowa P 1-2 (6:4, 4:6, 4:6) | NQ | 33. | ||||||
Elise Mertens Alison Van Uytvanck | debel (k) | N/A | Muguruza Suárez Navarro P 0-2 ( 3:6, 6:7) | NQ | 17. | [80] |
Triathlon
- Osobny artykuł: Triathlon na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Pływanie | Zmiana 1 | Jazda na rowerze | Zmiana 2 | Bieg | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Valérie Barthelemy | kobiety | 19:18 | 0:41 | 1:03:07 | 0:31 | 35:12 | 1:58:49 | 10. | [81] |
Claire Michel | 19:40 | 0:44 | 1:06:34 | 0:30 | 43:37 | 2:11:05 | 34. | ||
Marten Van Riel | mężczyźni | 17:45 | 0:40 | 56:37 | 0:29 | 30:21 | 1:45:52 | 4. | [82] |
Claire Michel Marten Van Riel Valérie Barthelemy Jelle Geens | sztafeta | 03:53 04:04 04:17 04:11 | 0:40 0:37 0:37 0:38 | 10:31 09:23 10:24 09:39 | 0:29 0:26 0:30 0:26 | 06:17 05:38 06:20 05:36 | 1:24:36 | 5. | [83] |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repasaż | Półfinały | Finał | Miejsce | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | ||||
Niels Van Zandweghe Tim Brys | LM2x | 6:26,51 | 2. | N/A | 6:13,07 | 3. | 6:18,10 | 5. Finał A | 5. | [84] |
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | Źródło | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M* | |||||
Emma Plasschaert | Laser Radial | 10 | 17 | 11 | 8 | 6 | 5 | 5 | 4 | 17 | N/A | 4 | 87 | 4. | [85] | ||
Isaura Maenhaut Anouk Geurts | 49erFX | 17 | 3 | 4 | 14 | DSQ | 22 UFD | 2 | 16 | 15 | 10 | 9 | 9 | NQ | 121 | 14. | [86] |
Wannes Van Laer | Laser | 25 | 20 | 14 | 28 | 31 | 14 | 18 | 13 | 17 | N/A | NQ | 180 | 27. | [87] |
M – Wyścig medalowy
Uwagi
Przypisy
- ↑ Flagbearers for 2020 Summer Olympics. Olympedia.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Belgium at the 2020 Summer Olympics. Olympedia.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Medal Table. olympics.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton Women’s Singles Draw. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ a b c d e BRASSART Maellyse. fig-gymnastics.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ a b c d e DERWAEL Nina. fig-gymnastics.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ a b c d e VAELEN Lisa. fig-gymnastics.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ a b c d e VERKEST Jutta. fig-gymnastics.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Federation Internationale de Gymnastique. fig-gymnastics.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Olympedia Individual, Women. olympedia.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Olympedia Individual, Men. olympedia.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 (Men) hockey schedule. fih.hockey. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Equestrian Olympic Games 2020 Dressage Individual Results Grand Prix. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Equestrian Olympic Games 2020 Dressage Individual Results Grand Prix Special. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Equestrian Olympic Games 2020 Dressage Individual Results Grand Prix Special to Music. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Equestrian Olympic Games 2020 Dressage Team Results Grand Prix Special. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Olympic Games-Tokyo Jumping Individual Qualifier. fei.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Olympic Games-Tokyo Jumping Individual Final. fei.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Olympedia - Team, Open. olympedia.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Olympic Games-Tokyo Jumping Team Qualifier. fei.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Eventing Individual. fei.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U60. judoinside.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U81. judoinside.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U100. judoinside.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U52. judoinside.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Canoe Sprint–Results Book. canoeicf.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Canoe Slalom – Results Book – Tokyo 2020. canoeicf.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Cycling Olympic games 2020 results Men. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Cycling Olympic games 2020 results Women. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ a b Track Cycling – Tokyo 2021 – Results Men. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ a b Track Cycling – Tokyo 2021 – Results Women. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Mountain Bike – Tokyo 2021 – Results Women. the-sport.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Mountain Bike – Tokyo 2021 – Results Men. the-sport.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ BMX Cycling – Tokyo 2021 Results Women. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Women’s Olympic Games Basketball 2021 Group C. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Women’s Olympic Games Basketball 2021 Final Round. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Final standings pools Tokyo 2020 Summer Olympic Games Basketball - 3x3 event 2021. fiba.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Final standings brackets Toyko 2020 Summer Olympic Games Basketball - 3x3 event 2021. fiba.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Men’s 200m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Men’s 400m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Men’s 800m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Men’s 1500m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Men’s 5,000m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Men’s 10,000m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Men’s 110mH. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Men’s Marathon. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Men’s 4x400m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Women’s 200m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Women’s 400m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Women’s 1500m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Women’s 100mH. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Women’s 400mH. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Women’s Marathon. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Women’s 4x400m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Mixed 4x400m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Men’s Pole Vault. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Women’s Pole Vault. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Men’s Decathlon. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Women’s Heptathlon. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Individual Ranking Round. worldarchery.sport. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Individual Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Final Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Butterfly Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Butterfly Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Butterfly Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Breaststroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Breaststroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Breaststroke Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Breaststroke Final. fina.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Results by Events IWF. iwf.net. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Skateboarding – Tokyo 2021 Results Men. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Skateboarding – Tokyo 2021 Results Women. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Women Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Featherweight (≤68 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Tennis Men’s Olympic Games Doubles 2021. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Tennis Women’s Olympic Games 2021. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Tennis Women’s Olympic Games Doubles 2021. the-sports.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Results Elite Women 2020 Tokyo. triathlon.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Results Elite Men 2020 Tokyo. triathlon.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Results Mixed Relay 2020 Tokyo. triathlon.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ Events World Rowing Lightweight Men’s Double Sculls Results Summary by Event. worldrowing.com. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 Olympic Games ICLA 6 Women. sailing.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 Olympic Games 49er FX Women. sailing.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 ICLA 7 Men. sailing.org. [dostęp 2023-11-10]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Państwa uczestniczące w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio