Gra podwójna kobiet w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Miejsce | Japonia | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Ariake Coliseum | ||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 24.07–01.08.2021 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | Igrzyska olimpijskie | ||
Drabinka | D32 | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra podwójna Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | |||
|
Tenis na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
- Główny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Gra podwójna kobiet w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – tenisowe zawody deblowe kobiet, rozgrywane w ramach XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich, miały miejsce w dniach 24 lipca–1 sierpnia 2021 roku na kortach twardych Ariake Coliseum w Tokio.
Medalistki
Konkurencja | Złoty medal | Srebrny medal | Brązowy medal |
---|---|---|---|
gra podwójna kobiet | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | Belinda Bencic Viktorija Golubic | Laura Pigossi Luisa Stefani |
Harmonogram zawodów
Zawody miały miejsce w dniach 24 lipca–1 sierpnia 2021 roku[1].
Data | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.07 | 25.07 | 26.07 | 27.07 | 28.07 | 29.07 | 30.07 | 31.07 | 01.08 | |
11:00 | 11:00 | 11:00 | 11:00 | 11:00 | 15:00 | – | 15:00 | 15:00 | |
Pierwsza runda | Druga runda | Ćwierćfinały | Półfinały | O 3. miejsce | O 1. miejsce |
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistki | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Barbora Krejčíková (CZE) Kateřina Siniaková (CZE) | 5 | złoto |
02 | Shūko Aoyama (JPN) Ena Shibahara (JPN) | 20 | 1. runda |
03 | Kiki Bertens (NED) Demi Schuurs (NED) | 33 | 2. runda |
04 | Bethanie Mattek-Sands (USA) Jessica Pegula (USA) | 40 | ćwierćfinał |
05 | Chan Hao-ching (TPE) Latisha Chan (TPE) | 40 | 1. runda |
06 | Ashleigh Barty (AUS) Storm Sanders (AUS) | 42 | ćwierćfinał |
07 | Gabriela Dabrowski (CAN) Sharon Fichman (CAN) | 42 | 1. runda |
08 | Nicole Melichar (USA) Alison Riske (USA) | 45 | 1. runda |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 3 | 6 | 10 | |||||||||||||||
6 | Ashleigh Barty Storm Sanders | 6 | 4 | 7 | |||||||||||||||
1 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 6 | 3 | 10 | |||||||||||||||
Wieronika Kudiermietowa Jelena Wiesnina | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Wieronika Kudiermietowa Jelena Wiesnina | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Ludmyła Kiczenok Nadija Kiczenok | 2 | 1 | |||||||||||||||||
1 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Belinda Bencic Viktorija Golubic | 5 | 1 | |||||||||||||||||
Laura Pigossi Luisa Stefani | 1 | 6 | 10 | ||||||||||||||||
4 | Bethanie Mattek-Sands Jessica Pegula | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||
Laura Pigossi Luisa Stefani | 5 | 3 | |||||||||||||||||
Belinda Bencic Viktorija Golubic | 7 | 6 | Mecz o brązowy medal | ||||||||||||||||
Ellen Perez Samantha Stosur | 4 | 4 | |||||||||||||||||
Belinda Bencic Viktorija Golubic | 6 | 6 | Wieronika Kudiermietowa Jelena Wiesnina | 6 | 4 | 9 | |||||||||||||
Laura Pigossi Luisa Stefani | 4 | 6 | 11 |
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
1 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 6 | 6 | |||||||||||||||
Hsieh Yu-chieh Hsu Chieh-yu | 2 | 1 | 1 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 6 | 5 | 10 | |||||||||||
Giuliana Olmos Renata Zarazúa | 2 | 7 | 7 | Paula Badosa Sara Sorribes Tormo | 2 | 7 | 5 | |||||||||||
Paula Badosa Sara Sorribes Tormo | 6 | 64 | 10 | 1 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 3 | 6 | 10 | ||||||||||
Xu Yifan Yang Zhaoxuan | 4 | 6 | 18 | 6 | Ashleigh Barty Storm Sanders | 6 | 4 | 7 | ||||||||||
Aleksandra Krunić Nina Stojanović | 6 | 4 | 16 | Xu Yifan Yang Zhaoxuan | 4 | 4 | ||||||||||||
Nao Hibino Makoto Ninomiya | 1 | 2 | 6 | Ashleigh Barty Storm Sanders | 6 | 6 | ||||||||||||
6 | Ashleigh Barty Storm Sanders | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
3 | Kiki Bertens Demi Schuurs | 7 | 5 | 11 | ||||||||||||||
Caroline Garcia Kristina Mladenovic | 64 | 7 | 9 | 3 | Kiki Bertens Demi Schuurs | 2 | 6 | 7 | ||||||||||
Wieronika Kudiermietowa Jelena Wiesnina | 6 | 7 | Wieronika Kudiermietowa Jelena Wiesnina | 6 | 3 | 10 | ||||||||||||
Anna-Lena Friedsam Laura Siegemund | 2 | 5 | Wieronika Kudiermietowa Jelena Wiesnina | 6 | 6 | |||||||||||||
Ludmyła Kiczenok Nadija Kiczenok | 0 | 7 | 10 | Ludmyła Kiczenok Nadija Kiczenok | 2 | 1 | ||||||||||||
Sania Mirza Ankita Raina | 6 | 60 | 8 | Ludmyła Kiczenok Nadija Kiczenok | 7 | 6 | ||||||||||||
Sara Errani Jasmine Paolini | 6 | 5 | 10 | Sara Errani Jasmine Paolini | 64 | 2 | ||||||||||||
8 | Nicole Melichar Alison Riske | 3 | 7 | 2 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
7 | Gabriela Dabrowski Sharon Fichman | 63 | 4 | |||||||||||||||
Laura Pigossi Luisa Stefani | 7 | 6 | Laura Pigossi Luisa Stefani | 2 | 6 | 13 | ||||||||||||
Karolína Plíšková Markéta Vondroušová | 6 | 6 | Karolína Plíšková Markéta Vondroušová | 6 | 4 | 11 | ||||||||||||
Duan Yingying Zheng Saisai | 2 | 1 | Laura Pigossi Luisa Stefani | 1 | 6 | 10 | ||||||||||||
Alizé Cornet Fiona Ferro | 6 | 6 | 4 | Bethanie Mattek-Sands Jessica Pegula | 6 | 3 | 6 | |||||||||||
Elina Switolina Dajana Jastremśka | 2 | 4 | Alizé Cornet Fiona Ferro | 1 | 4 | |||||||||||||
Magda Linette Alicja Rosolska | 1 | 3 | 4 | Bethanie Mattek-Sands Jessica Pegula | 6 | 6 | ||||||||||||
4 | Bethanie Mattek-Sands Jessica Pegula | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
5 | Chan Hao-ching Latisha Chan | 5 | 6 | 6 | ||||||||||||||
Monica Niculescu Raluca Olaru | 7 | 1 | 10 | Monica Niculescu Raluca Olaru | 63 | 5 | ||||||||||||
Ellen Perez Samantha Stosur | 4 | 6 | 10 | Ellen Perez Samantha Stosur | 7 | 7 | ||||||||||||
Jeļena Ostapenko Anastasija Sevastova | 6 | 1 | 5 | Ellen Perez Samantha Stosur | 4 | 4 | ||||||||||||
Garbiñe Muguruza Carla Suárez Navarro | 6 | 7 | Belinda Bencic Viktorija Golubic | 6 | 6 | |||||||||||||
Elise Mertens Alison Van Uytvanck | 3 | 64 | Garbiñe Muguruza Carla Suárez Navarro | 6 | 1 | 9 | ||||||||||||
Belinda Bencic Viktorija Golubic | 6 | 65 | 10 | Belinda Bencic Viktorija Golubic | 3 | 6 | 11 | |||||||||||
2 | Shūko Aoyama Ena Shibahara | 4 | 7 | 5 |
Przypisy
- ↑ Tennis Competition Schedule. olympics.com. [dostęp 2021-07-22]. (ang.).
Bibliografia
- Tennis Women’s Doubles – Bracket Results. olympics.com. [dostęp 2021-07-22]. (ang.).
- Tokyo (JPN) – 2020. Women’s Doubles. itftennis.com. [dostęp 2021-07-22]. (ang.).