Litouwen op de Olympische Zomerspelen 2024
Litouwen op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Litouwen | ||||||||||||||||
IOC-landcode | LTU | ||||||||||||||||
NOC | National Olympic Committee of Lithuania (lt) (en) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Litouwen op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Litouwen op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | |||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1952–1988) | |||||||||||||||||
|
Litouwen zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal Deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
sport | mannen | vrouwen | totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 2 | 1 | 3 |
Breakdance Breakdance | 0 | 1 | 1 |
Gymnastiek Gymnastiek | 1 | 0 | 1 |
Kanovaren Kanovaren | 5 | 0 | 5 |
Moderne vijfkamp Moderne vijfkamp | 0 | 1 | 1 |
Paardensport Paardensport | 1 | 1 | 2 |
Roeien Roeien | 1 | 5 | 6 |
Wielersport Wielersport | 1 | 2 | 3 |
Worstelen Worstelen | 1 | 0 | 1 |
Zeilen Zeilen | 1 | 1 | 2 |
Zwemmen Zwemmen | 5 | 2 | 7 |
totaal | 18 | 14 | 32 |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Technische nummers
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Mykolas Alekna | discuswerpen | ||||
Andrius Gudžius |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Ieva Gumbs | discuswerpen |
Breakdance
Zie Breakdance op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
Atleet | Nickname | Onderdeel | Kwalificatie | Ronde 1 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punten | Rang | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Rang | |||
Dominika Banevič | Nicka | B-Girls |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Turnen
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
Robert Tvorogal | rekstok | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Sprint
- Mannen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Mindaugas Maldonis Andrej Olijnik | K-2 500 m | ||||||||
Simonas Maldonis Mindaugas Maldonis Ignas Navakauskas Artūras Seja | K-4 500 m |
Moderne vijfkamp
Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | schermen (degen) | zwemmen (200 m vrije slag) | paardrijden (springen) | combinatie: schieten/lopen (10 m luchtpistool)/(3200 m) | totaal punten | rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | rang | punten | tijd | rang | punten | strafpunten | rang | punten | tijd | rang | punten | ||||
Laura Asadauskaitė | moderne vijfkamp |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Dressuur
ruiter | paard | onderdeel | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | totaal | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | technisch | artistiek | uitslag | rang | |||
Justina Vanagaitė | Nabab | individueel |
Eventing
ruiter | paard | onderdeel | dressuur | cross-country | springen | totaal | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kwalificatie | finale | ||||||||||||||
strafpunten | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | rang | |||
Aistis Vitkauskas | Commander VG | individueel |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
skiff |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
skiff | |||||||||||
dubbel-twee | |||||||||||
twee-zonder |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Baanwielrennen
- Keirin
atleet | onderdeel | ronde 1 | herkansing | kwartfinale | halve finale | finale |
---|---|---|---|---|---|---|
rang | rang | rang | rang | rang | ||
keirin (mannen) |
- Omnium
atleet | onderdeel | scratchrace | temporace | afvalrace | puntenrace | totaal punten | rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
rang | punten | rang | punten | rang | punten | rang | punten | ||||
omnium (vrouwen) |
- Sprint
atleet | onderdeel | kwalificaties | ronde 1 | herkansing 1 | ronde 2 | herkansing 2 | ronde 3 | herkansing 3 | kwartfinale | halve finale | finale/BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
sprint (mannen) |
Wegwielrennen
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Grieks-Romeinse stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Mindaugas Venckaitis | −97 kg |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorrondes | kwartfinale | halve finale(s) | finales(s) | rang | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
IQFoil | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
ILCA 6 | n.v.t. |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Danas Rapšys | 200 m vrije slag | ||||||
400 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
Aleksas Savickas | 200 m schoolslag | ||||||
Danas Rapšys | 4x200 m vrije slag | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Rūta Meilutytė | 100 m schoolslag | ||||||
Kotryna Teterevkova | |||||||
200 m schoolslag |
Bronnen en noten