US Open 2016 (gra podwójna chłopców)
Miejsce | Stany Zjednoczone | ||
---|---|---|---|
Obiekt | |||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 05–10.09.2016 | ||
ATP Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Drabinka | 32D | ||
Dyrektor | David Brewer | ||
Zwycięzcy | |||
Gra podwójna Juan Carlos Aguilar Felipe Meligeni Alves | |||
| |||
| |||
Strona internetowa |
US Open 2016 – gra podwójna chłopców – zawody deblowe chłopców, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 5–10 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.
Zawodnicy rozstawieni
Numer | Tenisiści | Osiągnięcie |
01 | Ulises Blanch Yosuke Watanuki | 1. runda |
02 | Kenneth Raisma Stefanos Tsitsipas | 2. runda |
03 | Félix Auger-Aliassime Benjamin Sigouin | finał |
04 | Miomir Kecmanović Alexei Popyrin | ćwierćfinał |
05 | John McNally Jeffrey John Wolf | 1. runda |
06 | Marvin Möller Louis Wessels | 2. runda |
07 | Elliot Benchétrit Geoffrey Blancaneaux | ćwierćfinał |
08 | Eduard Güell Bartrina Genaro Alberto Olivieri | 1. runda |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
WC | Sean Sculley Nick Stachiowak | 3 | 6 | 2 | |||||||||||||||
Tōru Horie Yuta Shimizu | 6 | 2 | 10 | ||||||||||||||||
Tōru Horie Yuta Shimizu | 6 | 4 | 9 | ||||||||||||||||
3 | Félix Auger-Aliassime Benjamin Sigouin | 3 | 6 | 11 | |||||||||||||||
3 | Félix Auger-Aliassime Benjamin Sigouin | 6 | 6 | ||||||||||||||||
7 | Elliot Benchétrit Geoffrey Blancaneaux | 4 | 2 | ||||||||||||||||
3 | Félix Auger-Aliassime Benjamin Sigouin | 3 | 64 | ||||||||||||||||
Juan Carlos Aguilar Felipe Meligeni Alves | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Juan Carlos Aguilar Felipe Meligeni Alves | 6 | 6 | |||||||||||||||||
4 | Miomir Kecmanović Alexei Popyrin | 2 | 4 | ||||||||||||||||
Juan Carlos Aguilar Felipe Meligeni Alves | 4 | 7 | 10 | ||||||||||||||||
Zizou Bergs Jiszaj Oljel | 6 | 61 | 2 | ||||||||||||||||
Zizou Bergs Jiszaj Oljel | 60 | 6 | 10 | ||||||||||||||||
Lo Chien-hsun Antony Jackie Tang | 7 | 4 | 5 |
Faza początkowa
1. ćwiartka
1. runda | 2. runda | ||||||||||||
1 | Ulises Blanch Yosuke Watanuki | 4 | 6 | 8 | |||||||||
WC | Sean Sculley Nick Stachiowak | 6 | 2 | 10 | WC | Sean Sculley Nick Stachiowak | 3 | 6 | 12 | ||||
Jusuf Husam Ergi Kırkın | 1 | 6 | 10 | Jusuf Husam Ergi Kırkın | 6 | 4 | 10 | ||||||
Liam Caruana Sam Riffice | 6 | 1 | 8 |
1. runda | 2. runda | ||||||||||||
Wu Tung-lin Wu Yibing | 3 | 4 | |||||||||||
Rudolf Molleker Khumoyun Sultonow | 6 | 6 | Rudolf Molleker Khumoyun Sultonow | 4 | 3 | ||||||||
Tōru Horie Yuta Shimizu | 6 | 66 | 10 | Tōru Horie Yuta Shimizu | 6 | 6 | |||||||
5 | John McNally Jeffrey John Wolf | 1 | 7 | 7 |
2. ćwiartka
1. runda | 2. runda | ||||||||||||
3 | Félix Auger-Aliassime Benjamin Sigouin | 6 | 7 | ||||||||||
WC | Adam Neff Sangeet Sridhar | 3 | 65 | 3 | Félix Auger-Aliassime Benjamin Sigouin | 6 | 7 | ||||||
Piotr Matuszewski Kacper Żuk | 6 | 1 | 9 | Gabriel Decamps Orlando Luz | 2 | 61 | |||||||
Gabriel Decamps Orlando Luz | 2 | 6 | 11 |
1. runda | 2. runda | ||||||||||||
Constantin Bittoun Kouzmine Alejandro Davidovich Fokina | 6 | 61 | 12 | ||||||||||
Olukayode Ayeni Vlad Andrei Dancu | 4 | 7 | 14 | Olukayode Ayeni Vlad Andrei Dancu | 64 | 7 | 11 | ||||||
Brandon Holt Vasil Kirkov | 1 | 5 | 7 | Elliot Benchétrit Geoffrey Blancaneaux | 7 | 68 | 13 | ||||||
7 | Elliot Benchétrit Geoffrey Blancaneaux | 6 | 7 |
3. ćwiartka
1. runda | 2. runda | ||||||||||||
6 | Marvin Möller Louis Wessels | 6 | 6 | ||||||||||
Trent Bryde Gianni Ross | 3 | 2 | 6 | Marvin Möller Louis Wessels | 3 | 3 | |||||||
Juan Carlos Aguilar Felipe Meligeni Alves | 6 | 6 | Juan Carlos Aguilar Felipe Meligeni Alves | 6 | 6 | ||||||||
Riccardo Balzerani Eduardo Dalla Valle | 3 | 3 |
1. runda | 2. runda | ||||||||||||
WC | Lukas Greif Keenan Mayo | 4 | 6 | 10 | |||||||||
Alastair Gray Duarte Vale | 6 | 3 | 8 | WC | Lukas Greif Keenan Mayo | 4 | 4 | ||||||
Jonas Eriksson Ziverts Andrea Guerrieri | 1 | 4 | 4 | Miomir Kecmanović Alexei Popyrin | 6 | 6 | |||||||
4 | Miomir Kecmanović Alexei Popyrin | 6 | 6 |
4. ćwiartka
1. runda | 2. runda | ||||||||||||
8 | Eduard Güell Bartrina Genaro Alberto Olivieri | 2 | 2 | ||||||||||
Zizou Bergs Jiszaj Oljel | 6 | 6 | Zizou Bergs Jiszaj Oljel | 6 | 66 | 12 | |||||||
Oliver Crawford Patrick Kypson | 7 | 7 | Oliver Crawford Patrick Kypson | 4 | 7 | 10 | |||||||
Alberto Lim Mattias Siimar | 65 | 65 |
1. runda | 2. runda | ||||||||||||
Alex de Minaur Blake Ellis | 3 | 6 | 6 | ||||||||||
Lo Chien-hsun Antony Jackie Tang | 6 | 3 | 10 | Lo Chien-hsun Antony Jackie Tang | 6 | 2 | 10 | ||||||
Ryan James Storrie Louis Tessa | 0 | 1 | 2 | Kenneth Raisma Stefanos Tsitsipas | 3 | 6 | 7 | ||||||
2 | Kenneth Raisma Stefanos Tsitsipas | 6 | 6 |
Bibliografia
- US Open 2016 Junior Boys' Doubles. usopen.org. [dostęp 2016-09-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-19)]. (ang.).
- p
- d
- e
Turnieje seniorskie |
|
---|---|
Turnieje juniorskie |
|
Turnieje legend |
|
Kwalifikacje |
|
- p
- d
- e
Wielki Szlem 2016 – gra podwójna chłopców
|