Mistrzostwa Europy w Zapasach 2019
| |||
Dyscyplina | zapasy | ||
---|---|---|---|
Organizator | Rumunia | ||
Szczegóły turnieju | |||
Pierwsze zawody | 8 kwietnia 2019 | ||
Zamknięcie (finał) | 14 kwietnia 2019 |
Mistrzostwa Europy w Zapasach 2019 odbywają się w dniach 8 kwietnia – 14 kwietnia 2019 w Bukareszcie w Rumunii, na terenie Sala Polivalentă[1].
Reprezentacja Polski[2]
Poz. | Styl klasyczny | Poz. | Styl wolny | Poz. | Styl wolny – kobiety |
---|---|---|---|---|---|
XVIII | Dawid Ersetic (Unia Racibórz) – 60 kg | V | Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) – 65 kg | IX | Iwona Matkowska (WZS WKS Grunwald Poznań) – 50 kg |
V | Michał Tracz (Śląsk Wrocław) – 63 kg | III | Magomedmurad Gadżijew (AKS Piotrków Trybunalski) – 70 kg | V | Roksana Zasina (ZTA Zgierz) – 53 kg |
II | Gework Sahakian (Cartusia Kartuzy) – 67 kg | XIII | Mateusz Kampik (LKS Dąb Brzeźnica) – 74 kg | VIII | Alicja Czyżowicz (LKS Orzeł Namysłów) – 55 kg |
VII | Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) – 72 kg | XVIII | Radosław Marcinkiewicz (Orzeł Namysłów) – 86 kg | X | Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza) – 57 kg |
VIII | Edgar Babayan (Sobieski Poznań) – 77 kg | II | Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) – 92 kg | VIII | Katarzyna Mądrowska (LKS Feniks Pesta Stargard) – 62 kg |
XIII | Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) – 87 kg | XII | Radosław Baran (WKS Grunwald Poznań) – 97 kg | X | Agnieszka Wieszczek-Kordus (WKS Grunwald Poznań) – 68 kg |
IX | Rafał Krajewski (Legia Warszawa) – 130 kg | V | Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn) – 125 kg | XVI | Daria Osocka (Agros Żary) – 76 kg |
Medaliści
Mężczyźni
Styl klasyczny
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
55 kg | Witalij Kabałojew | Florin Tița | Eldəniz Əzizli |
Fabian Schmitt | |||
60 kg | Victor Ciobanu | Siergiej Jemielin | Lenur Tiemirow |
Kerem Kamal | |||
63 kg | Stiepan Marianian | Stig André Berge | Taleh Məmmədov |
Lewani Kawżaradze | |||
67 kg | Atakan Yüksel | Gework Sahakian | Artiom Surkow |
Karen Aslanian | |||
72 kg | Abujazid Mancygow | Cengiz Arslan | Dominik Etlinger |
Ajk Mnacakanian | |||
77 kg | Roman Własow | Roland Schwarz | Arsen Dżulfalakian |
Viktor Nemeš | |||
82 kg | Rajbek Bisultanov | Lasza Gobadze | Emrah Kuş |
Aleksandr Komarow | |||
87 kg | Żan Bełeniuk | İslam Abbasov | Denis Kudla |
Erik Szilvássy | |||
97 kg | Musa Jewłojew | Kirił Miłow | Elias Kuosmanen |
Daigoro Timoncini | |||
130 kg | Rıza Kayaalp | Iakobi Kadżaia | Alin Alexuc-Ciurariu |
Siergiej Siemionow |
Styl wolny
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
57 kg | Süleyman Atlı | Muslim Sadułajew | Mahir Əmiraslanov |
Władimir Jegorow | |||
61 kg | Arsen Harutiunian | Beka Lomtadze | Randy Vock |
Recep Topal | |||
65 kg | Hacı Əliyev | Selahattin Kılıçsallayan | Wasyl Szuptar |
Naczyn Kuułar | |||
70 kg | Mustafa Kaya | Ağahüseyn Mustafayev | Magomiedrasuł Gazimagomiedow |
Magomedmurad Gadżijew | |||
74 kg | Frank Chamizo | Zelimkhan Khadjiev | Awtandil Kenczadze |
Timur Biżojew | |||
79 kg | Cəbrayıl Həsənov | Achmied Gadżymagomiedow | Nika Kenczadze |
Muhammet Kotanoğlu | |||
86 kg | Władisław Walijew | Piotr Ianulov | Ali Szabanow |
Fatih Erdin | |||
92 kg | Şərif Şərifov | Zbigniew Baranowski | István Veréb |
Irakli Mcituri | |||
97 kg | Abdułraszyd Sadułajew | Alaksandr Husztyn | Elizbar Odikadze |
Nurmagomied Gadżyjew | |||
125 kg | Taha Akgül | Geno Petriaszwili | Ołeksandr Chocianiwski |
Anzor Chizrijew |
Kobiety
Styl wolny
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
50 kg | Oksana Liwacz | Miglena Seliszka | Ksienija Stankiewicz |
Evin Demirhan | |||
53 kg | Stalwira Orszusz | Lilija Horiszna | Wanesa Kaładzinska |
Jessica Blaszka | |||
55 kg | Iryna Husiak | Ewelina Nikołowa | Andreea Ana |
Bediha Gün | |||
57 kg | Emese Barka | Tetiana Kit | Anastasia Nichita |
Alyona Kolesnik | |||
59 kg | Bilana Dudowa | Swietłana Lipatowa | Elif Jale Yeşilırmak |
Elmira Gambarova | |||
62 kg | Tajbe Jusein Mustafa | Aurora Campagna | Marianna Sastin |
Tetiana Omelczenko | |||
65 kg | Elis Manołowa | Kriszta Incze | Petra Olli |
Marija Kuzniecowa | |||
68 kg | Ałła Czerkasowa | Adéla Hanzlíčková | Jenny Fransson |
Anastasija Grigorjeva | |||
72 kg | Alina Stadnik | Anna Schell | Tatjana Kolesnikowa |
– | |||
76 kg | Yasemin Adar | Martina Kuenz | Aline Focken |
Zsanett Németh |
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 8 | 4 | 9 | 21 |
2 | Turcja | 6 | 2 | 8 | 16 |
3 | Ukraina | 5 | 2 | 3 | 10 |
4 | Azerbejdżan | 4 | 2 | 7 | 4 |
5 | Bułgaria | 2 | 3 | 1 | 13 |
6 | Włochy | 1 | 1 | 1 | 3 |
Mołdawia | 1 | 1 | 1 | 3 | |
8 | Węgry | 1 | 0 | 4 | 5 |
9 | Armenia | 1 | 0 | 2 | 3 |
10 | Dania | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 | Gruzja | 0 | 4 | 5 | 9 |
12 | Niemcy | 0 | 2 | 3 | 5 |
13 | Rumunia | 0 | 2 | 2 | 4 |
14 | Polska | 0 | 2 | 1 | 3 |
15 | Białoruś | 0 | 1 | 3 | 4 |
16 | Austria | 0 | 1 | 0 | 1 |
Czechy | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Norwegia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Francja | 0 | 1 | 0 | 1 | |
20 | Finlandia | 0 | 0 | 2 | 2 |
20 | Chorwacja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Łotwa | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Holandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Macedonia Północna | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Serbia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Szwecja | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Szwajcaria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Przypisy
Bibliografia
- Strona zawodów
- Oficjalne wyniki pdf
- p
- d
- e
mężczyźni |
|
---|---|
kobiety | |
nieoficjalne |
- p
- d
- e
Zapasy na świecie
Europa |
| ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Azja i Oceania | |||||||||||||||
Afryka |
| ||||||||||||||
Ameryka |
| ||||||||||||||
Świat |
| ||||||||||||||
Młodzieżowe |
| ||||||||||||||
Krajowe |
|
- Zapaśnicy świata