0

Jordan 194 Jordan 196
Multimedia w Wikimedia Commons

Jordan 195 – samochód Formuły 1, zaprojektowany przez Gary'ego Andersona i Tima Hollowaya na sezon 1995 dla zespołu Jordan Grand Prix. Zespół zmienił dostawcę silników z firmy Hart Racing Engines na Peugeota, który dostarczał w sezonie 1995 zespołowi jednostki V10 o oznaczeniu A10. Kierowcami pozostali Rubens Barrichello oraz Eddie Irvine. Zespół zmienił dostawcę paliwa i zarazem głównego sponsora; został nim Total.

Samochód miał charakterystyczny, opadający nos, a także wysokie sekcje boczne, co sprawiało, że zyskał dość gładki wygląd. Samochód był nieco mniej udany niż poprzednik, a także bardziej awaryjny, chociaż w Grand Prix Kanady obaj kierowcy zespołu stanęli na podium.

Ogólnie zespół zdobył 21 punktów i szóste miejsce w klasyfikacji zespołów. Po sezonie Irvine odszedł do Ferrari, a zastąpił go Martin Brundle.

Brązowy 3. miejsce lub II wicemistrzostwo
Zielony Ukończył, punktował (w klasyfikacji generalnej, gdy zdobył co najmniej jeden punkt na przestrzeni sezonu, poza trzema powyższymi opcjami)
Niebieski Ukończył, nie punktował (w klasyfikacji generalnej, gdy nie zdobył co najmniej jednego punktu na przestrzeni sezonu)
Czerwony Nie zakwalifikował się (NZ)
Nie prekwalifikował się (NPK)
Różowy Nie ukończył (NU)
Niesklasyfikowany (NS) (w klasyfikacji generalnej, gdy nie został sklasyfikowany w żadnym wyścigu sezonu)