Portugal op de Olympische Zomerspelen 2016
Portugal op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Portugal | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | POR | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico de Portugal (pt) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Portugal op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Portugal op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1952 · 1956-1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Portugal nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in de Braziliaanse stad Rio de Janeiro. Tweeënnegentig atleten deden mee in zestien verschillende sportdisciplines. Het was na Atlanta 1996 de grootste olympische ploeg van Portugal in haar geschiedenis. Portugal nam deel aan één teamsport op deze Spelen: na acht jaar werd weer deelgenomen aan het mannenvoetbaltoernooi.
Zeiler João Rodrigues droeg de Portugese vlag tijdens de openingsceremonie en de enige medaillewinnaar deze editie, judoka Telma Monteiro, tijdens de sluitingsceremonie. Het waren de minst succesvolle Zomerspelen voor Portugal sinds 1992, toen geen enkele medaille werd gewonnen.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Judo | Telma Monteiro | lichtgewicht (-57 kg) (v) |
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Het overzicht van de deelnemers en resultaat per sport volgt.
Atletiek
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ricardo Ribas | marathon (m) | 134e | 2:38:29 (134e) |
Rui Pedro Silva | 123e | 2:30:52 (123e) | |
Sérgio Vieira | 20 km snelwandelen (m) | 53e | 1:27:39 (53e) |
João Vieira | 20 km snelwandelen (m) | 31e | 1:23:03 (31e) |
50 km snelwandelen | DNF | ||
Miguel Carvalho | 50 km snelwandelen | 36e | 4:08:16 (36e) |
Pedro Isidro | 32e | 4:03:42 (32e) | |
Tsanko Arnaudov | kogelstoten (m) | 29e | kwalificaties: 18,88 m (29e) |
Nelson Évora | hink-stap-springen (m) | 6e | kwalificaties: 16,99 m (4e) finale: 17,03 m (6e) |
Cátia Azevedo | 400 m (v) | series | series: 52.38 (4e) |
Vera Barbosa | 400 m horden (v) | series | series: 57.28 (6e) |
Lorène Bazolo | 100 m (v) | kwartfinale | kwartfinale: 11.43 (4e) |
200 m (v) | series | series: 23.01 (4e) | |
Marta Pen | 1500 m (v) | series | series: 4:18.53 (12e) |
Carla Salomé Rocha | 10.000 m (v) | 26e | 32:06.05 (26e) |
Jéssica Augusto | marathon (v) | DNF | |
Ana Dulce Félix | 16e | 2:30:39 (16e) | |
Sara Moreira | DNF | ||
Ana Cabecinha | 20 km snelwandelen (v) | 6e | 1:29:23 (6e) |
Daniela Cardoso | 37e | 1:36:13 (37e) | |
Inês Henriques | 12e | 1:31:28 (12e) | |
Susana Costa | hink-stap-springen (v) | 9e | kwalificaties: 14,12 m (11e) finale: 14,12 m (9e) |
Patricia Mamona | 6e | kwalificaties: 14,18 m (9e) finale: 14,65 m (NR, 6e) | |
Marta Onofre | polsstokhoogspringen (v) | 24e | kwalificaties: 4,30 m (24e) |
Maria Leonor Tavares | 29e | kwalificaties: 4,15 m (29e) | |
Irina Rodrigues | discuswerpen (v) | DNS |
Badminton
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Pedro Martins | enkelspel (m) | groepsfase | groepsfase verloor van Ng Ka Long (17–21, 18–21) verloor van Martin Giuffre (21–14, 22–24, 6–21) |
Telma Santos | enkelspel (v) | groepsfase | groepsfase verloor van Li Xuerui (12–21, 7–21) verloor van Iris Wang (21–18, 10–21, 12–21) verloor van Lianne Tan (16–21, 18–21) |
Golf
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ricardo Gouveia | mannen | 59e | totaal: 297 punten (par +13) |
José-Filipe Lima | 48e | totaal: 288 punten (par +4) |
Gymnastiek
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Diogo Abreu | trampoline (m) | 16e | kwalificaties: 55,855 punten (16e) |
Ana Filipa Martins | meerkamp individueel (v) | 37e | kwalificaties sprong: 13,366 balk: 13,666 brug: 13,833 vloer: 13,433 totaal: 54,298 (37e) |
Ana Rente | trampoline (v) | 11e | kwalificaties: 97,885 punten (11e) |
Judo
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sergiu Oleinic | –66 kg (m) | tweede ronde | tweede ronde won van Georgii Zantaraja: yuko tweede ronde verloor van Wander Mateo: ippon |
Nuno Saraiva | –73 kg (m) | eerste ronde | eerste ronde verloor van Miklós Ungvári: waza-ari |
Célio Dias | –90 kg (m) | tweede ronde | tweede ronde verloor van Celtus Dossou Yovo: ippon |
Jorge Fonseca | –100 kg (m) | tweede ronde | eerste ronde won van Mohammad Tawfiq Bakhshi: ippon tweede ronde verloor van Lukáš Krpálek: waza-ari |
Joana Ramos | –52 kg (v) | tweede ronde | eerste ronde won van Antoinette Gasongo: ippon tweede ronde verloor van Ma Yingnan: ippon |
Telma Monteiro VS | –57 kg (v) | 3 | tweede ronde won van Darcina Manuel: yuko kwartfinale verloor van Soemija Dorjsoeren: shido herkansing won van Automne Pavia: ippon bronzen finale won van Corina Căprioriu: yuko |
Kanovaren
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
José Carvalho | C-1 (m) | 9e | series: 99.18 (11e) halve finale: 101.04 (9e) finale: 105.74 (9e) |
Hélder Silva | C-1 200 m (m) | 13e | series: 40.578 (3e) halve finale: 41.162 (5e) B-finale: 40.388 (5e) |
Fernando Pimenta | K-1 1000 m (m) | 5e | series: 3:33.140 (1e) halve finale: 3:33.420 (2e) finale: 3:35.349 (5e) |
Emanuel Silva João Ribeiro | K-2 1000 m (m) | 4e | series: 3:26.284 (4e) halve finale: 3:18.099 (1e) finale: 3:12.889 (4e) |
David Fernandes Fernando Pimenta João Ribeiro Emanuel Silva | K-4 1000 m (m) | 6e | series: 3:01.498 (4e) halve finale: 2:58.233 (2e) finale: 3:07.482 (6e) |
Francisca Laia | K-1 200 m (v) | 16e | series: 41.368 (2e) halve finale: 41.573 (5e) B-finale: 42.695 (8e) |
Teresa Portela | K-1 500 m (v) | 11e | series: 1:56.439 (3e) halve finale: 1:58.360 (4e) B-finale: 1:58.058 (3e) |
Paardensport
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Luciana Diniz | springconcours | 9e | kwalificaties kwalificatieronde 1: 8 strafpunten (53e) kwalificatieronde 2: 0 strafpunten (30e) kwalificatieronde 3: 5 strafpunten (33e) finale finaleronde A: 4 strafpunten (16e) finaleronde B: 0 strafpunten (9e) totaal: 4 strafpunten (9e) |
Schietsport
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
João Costa | 10 m luchtpistool (m) | 11e | kwalificaties: 578 punten (11e) |
50 m pistool | 11e | kwalificaties: 554 punten (11e) |
Taekwondo
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Rui Bragança | –58 kg (m) | kwartfinale | eerste ronde won van Óscar Muñoz (14–2PG) kwartfinale verloor van Luisito Pie (1–4) |
Tafeltennis
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Tiago Apolónia | enkelspel (m) | derde ronde | derde ronde verloor van Bojan Tokič (1–4) |
Marcos Freitas | kwartfinale | derde ronde won van Ovidiu Ionescu (4–1) vierde ronde won van Kou Lei (4–0) kwartfinale verloor van Jun Mizutani (2–4) | |
Tiago Apolónia Marcos Freitas João Monteiro | team (m) | eerste ronde | eerste ronde verloren van Oostenrijk (1–3) |
Shao Jieni | enkelspel (v) | tweede ronde | tweede ronde verloor van Lily Zhang (0–4) |
Yu Fu | tweede ronde | tweede ronde verloor van Nanthana Komwong (3–4) |
Tennis
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gastão Elias | enkelspel (m) | tweede ronde | eerste ronde won van Thanasi Kokkinakis (7–6, 7–6) tweede ronde verloor van Steve Johnson (3–6, 4–6) |
João Sousa | tweede ronde | eerste ronde won van Robin Haase (6–1, 7–5) tweede ronde verloor van Juan Martín del Potro (3–6, 6–1, 3–6) | |
Gastão Elias João Sousa | dubbelspel (m) | tweede ronde | eerste ronde won van Martin – Zelenay (6–4, 6–2) tweede ronde verloor van Nestor – Pospisil (1–6, 4–6) |
Triatlon
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Miguel Arraiolos | mannen | 44e | zwemmen: 18:44 wielrennen: 59:04 hardlopen: 34:57 totaal: 1:53:35 (44e) |
João José Pereira | 5e | zwemmen: 18:03 wielrennen: 55:52 hardlopen: 30:38 totaal: 1:45:52 (5e) | |
João Pedro Silva | 35e | zwemmen: 18:08 wielrennen: 56:22 hardlopen: 35:35 totaal: 1:51:33 (35e) |
Voetbal
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Bruno Varela Ricardo Esgaio A Tiago Ilori Tobias Figueiredo Edgar Ié Tomás Podstawski André Martins D Sérgio Oliveira D Gonçalo Paciência Bruno Fernandes Salvador Agra D Joel Pereira Pité Paulo Henrique Fábio Sturgeon Francisco Ramos Carlos Mané Tiago Silva | mannen | kwartfinale | zie onder |
Groep D | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Portugal | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 7 |
2 | Honduras | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 |
3 | Argentinië | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | –1 | 4 |
4 | Algerije | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 6 | –2 | 1 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | MEZT | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
4 augustus | 18:00 | 23:00 | Rio de Janeiro | Portugal | 2–0 | Argentinië | |
7 augustus | 15:00 | 20:00 | Rio de Janeiro | Honduras | 1–2 | Portugal | |
10 augustus | 13:00 | 18:00 | Rio de Janeiro | Algerije | 1–1 | Honduras | |
Kwartfinale | 13 augustus | 13:00 | 18:00 | Brasilia | Portugal | 0–4 | Duitsland |
Wielersport
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
André Cardoso | weg (m) | 36e | 6:22:23 (36e) |
Rui Costa | 10e | 6:12:34 (10e) | |
José Mendes | 53e | 6:30:05 (53e) | |
Nélson Oliveira | weg (m) | DNF | |
tijdrit (m) | 7e | 1:14:15.27 (7e) | |
Tiago Ferreira | mountainbike (m) | 39e | LAP |
David Rosa | 44e | LAP |
Zeilen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
João Rodrigues VO | RS:X (m) | 11e | totaal: 148 punten (11e) |
Gustavo Lima | Laser | 22e | totaal: 175 punten (22e) |
José Costa Jorge Lima | 49er | 16e | totaal: 122 punten (16e) |
Sara Carmo | Laser Radial (v) | 27e | totaal: 235 punten (27e) |
Zwemmen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Diogo Carvalho | 200 m wisselslag (m) | 19e | series: 2:00.17 (19e) |
Alexis Santos | 12e | series: 1:59.67 (12e) halve finale: 2:00.08 (12e) | |
400 m wisselslag (m) | 14e | series: 4:15.84 (NR, 14e) | |
Tamila Holub | 800 m vrije slag (v) | 24e | series: 8:45.36 (24e) |
Victoria Kaminskaya | 200 m wisselslag (v) | 35e | series: 2:16.78 (35e) |
400 m wisselslag (v) | 28e | series: 4:46.03 (28e) | |
Vânia Neves | 10 km open water (v) | 24e | 2:01:39.3 (24e) |
Externe link
- (en) Officiële site van de Olympische Zomerspelen 2016