Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1976
Kanovaren is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1976 in Montréal.
Heren
kajak
K1 500 m
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Vasile Dîba | ROU | 1:46.41 |
2 | Zoltán Sztanity | HUN | 1:46.95 |
3 | Rüdiger Helm | GDR | 1:48.30 |
4 | Herminio Menéndez Rodríguez | ESP | 1:48.40 |
5 | Grzegorz Śledziewski | POL | 1:48.49 |
6 | Sergej Lizoenov | URS | 1:49.21 |
7 | Oreste Perri | ITA | 1:50.27 |
8 | Douglas Parnham | GBR | 1:50.33 |
K1 1000 m
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Rüdiger Helm | GDR | 3:48.20 |
2 | Géza Csapó | HUN | 3:48.84 |
3 | Vasile Dîba | ROU | 3:49.65 |
4 | Oreste Perri | ITA | 3:51.13 |
5 | Aleksandr Sjaparenko | URS | 3:51.45 |
6 | Berndt Andersson | SWE | 3:52.46 |
7 | Douglas Parnham | GBR | 3:52.64 |
8 | Grzegorz Śledziewski | POL | 3:54.29 |
K2 500 m
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Joachim Mattern Bernd Olbricht | GDR | 1:35.87 |
2 | Sergej Nagorny Vladimir Romanovski | URS | 1:36.81 |
3 | Larion Serghei Policarp Malîhin | ROU | 1:37.43 |
4 | José Seguín Santos Guillermo Del Riego Gordón | ESP | 1:38.50 |
5 | József Deme János Rátkai | HUN | 1:38.81 |
6 | Hannu Kojo Kari Markkanen | FIN | 1:39.59 |
7 | Anders Andersson Lars Andersson | SWE | 1:39.63 |
8 | John Southwood John Sumegi | AUS | 1:39.77 |
K2 1000 m
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Sergej Nagorny Vladimir Romanovski | URS | 3:29.01 |
2 | Joachim Mattern Bernd Olbricht | GDR | 3:29.33 |
3 | Zoltán Bakó István Szabó | HUN | 3:30.36 |
4 | Jean-Paul Hanquier Alain Lebas | FRA | 3:33.05 |
5 | Guillermo Del Riego Gordón José Seguín Santos | ESP | 3:33.16 |
6 | Jean-Pierre Burny Paul Hoekstra | BEL | 3:33.86 |
7 | Policarp Malîhin Larion Serghei | ROU | 3:34.27 |
8 | Steve King Denis Barré | CAN | 3:34.46 |
K4 1000 m
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Sergej Tsjoechrai Aleksandr Degtjarev Joeri Filatov Vladimir Morozov | URS | 3:08.69 |
2 | José María Esteban Celorrio José Ramón López Díaz-Flor Herminio Menéndez Rodríguez Luis Gregoria Ramos Misioné | ESP | 3:08.95 |
3 | Peter Bischof Bernd Duvigneau Rüdiger Helm Jürgen Lehnert | GDR | 3:10.76 |
4 | Nicuşor Eşanu Vasile Simioncenco Nicolae Simioncenco Mihai Zafiu | ROU | 3:11.35 |
5 | Henryk Budzicz Kazimierz Górecki Grzegorz Kołtan Ryszard Oborski | POL | 3:12.17 |
6 | Morten Mørland Einar Rasmussen Olaf Søyland Jostein Stige | NOR | 3:12.28 |
7 | Ivan Manev Bojidar Milenkov Nikolai Natsjev Vasil Tsjilingirov | BUL | 3:12.94 |
8 | József Deme Csaba Giczi János Rátkai Zoltán Romhányi | HUN | 3:14.67 |
kano
C1 500 m
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Aleksandr Rogov | URS | 1:59.23 |
2 | John Wood | CAN | 1:59.58 |
3 | Matija Ljubek | YUG | 1:59.60 |
4 | Borislav Ananijev | BUL | 1:59.92 |
5 | Wilfried Stephan | GDR | 2:00.54 |
6 | Károly Szegedi | HUN | 2:01.12 |
7 | Ivan Patzaichin | ROU | 2:01.40 |
8 | Ulrich Eicke | FRG | 2:02.30 |
C1 1000 m
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Matija Ljubek | YUG | 4:09.51 |
2 | Vasili Joertsjenko | URS | 4:12.57 |
3 | Tamás Wichmann | HUN | 4:14.11 |
4 | Borislav Ananijev | BUL | 4:14.41 |
5 | Ivan Patzaichin | ROU | 4:15.08 |
6 | Roland Iche | FRA | 4:18.23 |
7 | Wilfried Stephan | GDR | 4:22.43 |
8 | Ulrich Eicke | FRG | 4:22.77 |
C2 500 m
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Sergej Petrenko Aleksandr Vinogradov | URS | 1:45.81 |
2 | Jerzy Opara Andrzej Gronowicz | POL | 1:47.77 |
3 | Tamás Buday Oszkár Frey | HUN | 1:48.35 |
4 | Gheorghe Danielov Gheorghe Simionov | ROU | 1:48.84 |
5 | Gérald Delacroix Jean François Millot | FRA | 1:49.74 |
6 | Ivan Boertsjin Krasimir Christov | BUL | 1:50.43 |
7 | Gregory Smith John Wood | CAN | 1:50.74 |
8 | Jiří Čtvrtečka Tomáš Šach | TCH | 1:50.85 |
C2 1000 m
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Sergej Petrenko Aleksandr Vinogradov | URS | 3:52.76 |
2 | Gheorghe Danielov Gheorghe Simionov | ROU | 3:54.28 |
3 | Tamás Buday Oszkár Frey | HUN | 3:55.66 |
4 | Jerzy Opara Andrzej Gronowicz | POL | 3:59.56 |
5 | Detlef Bothe Hans-Jürgen Tode | GDR | 4:00.37 |
6 | Jiří Čtvrtečka Tomáš Šach | TCH | 4:01.48 |
7 | Ivan Boertsjin Krasimir Christov | BUL | 4:02.44 |
8 | Hermann Glaser Heinz Lucke | FRG | 4:03.86 |
Dames
kajak
K1 500 m
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Carola Zirzow | GDR | 2:01.05 |
2 | Tatjana Korsjoenova | URS | 2:03.07 |
3 | Klára Rajnai | HUN | 2:05.01 |
4 | Ewa Kamińska | POL | 2:05.16 |
5 | Maria Mihoreanu | ROU | 2:05.40 |
6 | Anastazie Hajná | TCH | 2:06.72 |
7 | Julie Leach | USA | 2:06.92 |
8 | Irene Pepinghege | FRG | 2:07.80 |
K2 500 m
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Nina Gopova Galina Kreft | URS | 1:51.15 |
2 | Anna Pfeffer Klára Rajnai | HUN | 1:51.69 |
3 | Bärbel Köster Carola Zirzow | GDR | 1:51.81 |
4 | Nastasia Nichitov Agafia Orlov | ROU | 1:53.77 |
5 | Barbara Lewe-Pohlmann Heiderose Wallbaum | FRG | 1:53.86 |
6 | Maria Kazanecka Katarzyna Kulczak | POL | 1:55.05 |
7 | Maria Mintsjeva Natasha Janakijeva | BUL | 1:55.95 |
8 | Anne Dodge Susan Holloway | CAN | 1:56.75 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sovjet-Unie | 6 | 3 | 0 | 9 |
2 | DDR | 3 | 1 | 3 | 7 |
3 | Roemenië | 1 | 1 | 2 | 4 |
4 | Joegoslavië | 1 | 0 | 1 | 2 |
5 | Hongarije | 0 | 3 | 5 | 8 |
6 | Canada | 0 | 1 | 0 | 1 |
Polen | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Spanje | 0 | 1 | 0 | 1 | |
totaal | 11 | 11 | 11 | 33 |
Bronnen, noten en/of referenties
|