| Ebben a szócikkben a belarusz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Fehéroroszország az olaszországi Torinóban megrendezett 2006. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 7 sportágban 28 sportoló képviselte, akik összesen 1 érmet szereztek.
Érmesek
Biatlon
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
Uladzimir Dracsov | 10 km sprint | 3 (2+1) | 29:48,3 | 61. |
20 km egyéni | 4 (1+1+0+2) | 59:59,5 | 43. |
Szjarhej Novikav | 10 km sprint | 1 (1+0) | 28:18,5 | 30. |
12,5 km üldözőverseny | 4 (0+1+2+1) | 38:49,6 | 30. |
20 km egyéni | 3 (0+1+0+2) | 58:02,6 | 24. |
Aleh Rizsankov | 10 km sprint | 1 (0+1) | 28:15,9 | 28. |
12,5 km üldözőverseny | 5 (1+0+2+2) | 38:37,8 | 27. |
Aljakszandr Sziman | 20 km egyéni | 7 (2+3+1+1) | 1:03:31,4 | 71. |
Rusztam Valiulin | 10 km sprint | 2 (1+1) | 28:08,4 | 24. |
12,5 km üldözőverseny | 5 (2+1+2+0) | 38:32,7 | 26. |
20 km egyéni | 5 (2+1+0+2) | 1:00:04,1 | 46. |
Aljakszandr Sziman Szjarhej Novikav Rusztam Valiulin Aleh Rizsankov | 4 × 7,5 km váltó | 1+15 | 1:25:04,1 | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
Ljudmila Ananyka | 7,5 km sprint | 1 (0+1) | 24:36,1 | 42. |
10 km üldözőverseny | 8 (2+3+3+ – ) | nem ért célba |
Kacjarina Ivanova | 7,5 km sprint | 4 (4+0) | 24:30,8 | 37. |
10 km üldözőverseny | 7 (0+2+4+1) | 42:15,5 | 29. |
15 km egyéni | 6 (3+0+2+1) | 56:09,7 | 44. |
Volha Nazarava | 7,5 km sprint | 0 (0+0) | 22:53,2 | 8. |
10 km üldözőverseny | 3 (0+0+2+1) | 39:09,7 | 7. |
12,5 km tömegrajtos | 1 (0+0+1+0) | 41:50,5 | 6. |
15 km egyéni | 2 (2+0+0+0) | 51:59,6 | 7. |
Kszenyija Zikunkova | 15 km egyéni | 8 (1+2+2+3) | 1:02:17,5 | 76. |
Alena Zubrilava | 7,5 km sprint | 0 (0+0) | 22:40,5 | 5. |
10 km üldözőverseny | 8 (1+3+1+3) | 41:42,9 | 25. |
12,5 km tömegrajtos | 4 (2+0+0+2) | 43:12,3 | 16. |
15 km egyéni | 1 (0+0+0+1) | 52:55,6 | 14. |
Kacjarina Ivanova Volha Nazarava Ljudmila Ananyka Alena Zubrilava | 4 × 6 km váltó | 0+8 | 1:19:19,6 | 4. |
Gyorskorcsolya
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Eredmény | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Szvjatlana Radkevics | 500 m | 40,45 | 29. | 39,91 | 26. | 80,36 | 27. |
1000 m | | 1:20,11 | 33. |
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Szjarhej Davidav | Férfi egyéni | 64,65 | 14. | 119,94 | 16. | 184,59 | 15. |
Rövidpályás gyorskorcsolya
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Julija Pavlavics-Jelszakava | 500 m | 47,726 | 3. | kiesett | 20. |
1000 m | 1:36,885 | 3. | kiesett | 17. |
1500 m | 2:33,564 | 5. | | kiesett | 22. |
Síakrobatika
- Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés |
Dzmitrij Dascsinszki | Férfi | 249,34 | 2. | 248,68 | |
Aljakszej Hrisin | 242,87 | 4. | 245,18 | 4. |
Anton Kusnyir | 226,33 | 10. | 227,66 | 8. |
Dzmitrij Rak | 172,47 | 24. | kiesett |
Asszol Szlivec | Női | 163,20 | 11. | 177,75 | 5. |
Ala Cuper | 168,99 | 8. | 137,84 | 10. |
Sífutás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Szjarhej Dalidovics | 50 km | | 2:06:22,4 | 12. |
Aljakszandr Lazutkin | Sprint | 2:25,79 | 52. | kiesett | 52. |
15 km | | 39:35,3 | 15. |
50 km | | 2:08:40,4 | 40. |
Szjarhej Dalidovics Aljakszandr Lazutkin | Csapatsprint | nem indult | | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Ljudmila Korolik | 10 km | | 30:23,6 | 30. |
15 km | | 47:07,2 | 44. |
30 km | | 1:27:44,4 | 26. |
Viktorija Lopatina | Sprint | 2:16,36 | 16. | 2:24,8 | 5. | kiesett | 21. |
30 km | | 1:31:47,3 | 44. |
Kacjarina Rudakova | Sprint | 2:23,19 | 51. | kiesett | 51. |
15 km | | 48:09,2 | 49. |
Alena Szannyikava | 10 km | | 30:15,1 | 29. |
15 km | | 47:05,6 | 43. |
30 km | | 1:29:30,4 | 35. |
Volha Vasziljonak | Sprint | 2:18,12 | 29. | 2:16,6 | 5. | kiesett | 25. |
15 km | | 48:20,4 | 51. |
30 km | | 1:29:22,8 | 34. |
Alena Szannyikava Ljudmila Korolik Kacjarina Rudakova Volha Vasziljonak | 4 × 5 km váltó | | 58:19,5 | 15. |
Síugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Makszim Anyiszimav | Normálsánc | 108,0 | 28.* | 110,5 | 33. | kiesett |
Nagysánc | 68,6 | 36. | kiesett |
Pjotr Csaadajev | Normálsánc | 95,5 | 45. | kiesett |
Nagysánc | kizárták | kiesett |
Források
- Belarus at the 2006 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Turin 2006 Winter Olympics - Athletes (angol nyelven). sports.yahoo.com. (Hozzáférés: 2011. augusztus 12.)
Sablon:A 2006. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap