Mistrovství světa ve veslování 1991
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Mistrovství světa ve veslování 1991 | |
---|---|
Místo | Nový Dunaj |
Země | Rakousko |
Pořadatel | World Rowing |
Datum | 1991 |
Předchozí | Mistrovství světa ve veslování 1990 |
Následující | Mistrovství světa ve veslování 1992 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa ve veslování 1991 byl v pořadí 20. šampionát konaný konaný mezi 21. a 25. srpnem 1991 na Novém Dunaji, umělé vytvořeném rameni Dunaje v rakouské Vídni.
Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.
Medailové pořadí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Německo Německo | 7 | 2 | 3 | 12 |
2 | Kanada Kanada | 4 | 1 | 0 | 5 |
3 | Itálie Itálie | 2 | 2 | 0 | 4 |
4 | Spojené království Spojené království | 2 | 1 | 2 | 5 |
5 | Austrálie Austrálie | 2 | 0 | 0 | 2 |
6 | Sovětský svaz Sovětský svaz | 1 | 3 | 1 | 5 |
7 | Nizozemsko Nizozemsko | 1 | 1 | 2 | 4 |
8 | Čína Čína | 1 | 0 | 0 | 1 |
Irsko Irsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Nový Zéland Nový Zéland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11 | Rumunsko Rumunsko | 0 | 3 | 2 | 5 |
USA USA | 0 | 3 | 2 | 5 | |
13 | Polsko Polsko | 0 | 1 | 2 | 3 |
14 | Rakousko Rakousko | 0 | 1 | 1 | 2 |
Francie Francie | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Československo Československo | 0 | 1 | 1 | 2 | |
17 | Švédsko Švédsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Jugoslávie Jugoslávie | 0 | 1 | 0 | 1 | |
19 | Belgie Belgie | 0 | 0 | 2 | 2 |
Dánsko Dánsko | 0 | 0 | 2 | 2 | |
21 | Španělsko Španělsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkem | 22 | 22 | 22 | 66 |
Přehled medailí
Mužské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif M1x | Německo Německo Thomas Lange | 6:41,29 | Československo Československo Václav Chalupa | 6:45,26 | Polsko Polsko Kajetan Broniewski | 6:48,91 |
Dvojskif M2x | Nizozemsko Nizozemsko Nico Rienks Henk-Jan Zwolle | 6:06,14 | Sovětský svaz Sovětský svaz Ugis Lasmanis Leonid Šapošnikov | 6:07,49 | Německo Německo Oliver Grüner André Steiner | 6:08,36 |
Párová čtyřka M4x | Sovětský svaz Sovětský svaz Valerij Dosenko Sergej Kinjakin Nikolaj Čuprina Girts Vilks | 6:08,39 | Itálie Itálie Alessandro Corona Gianluca Farina Massimo Paradiso Filippo Soffici | 6:11,21 | Nizozemsko Nizozemsko Rutger Arisz Koos Maasdijk Hans Keldermann Ronald Florijn | 6:13,03 |
Dvojka bez kormidelníka M2- | Spojené království Spojené království Matthew Pinsent Steve Redgrave | 6:21,35 | Jugoslávie Jugoslávie Iztok Čop Denis Žvegelj | 6:24,18 | Rakousko Rakousko Hermann Bauer Karl Sinzinger | 6:24,51 |
Dvojka s kormidelníkem M2+ | Itálie Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) | 7:34,39 | Polsko Polsko Piotr Basta Tomasz Mruczkowski Bartosz Sroga (k) | 7:35,83 | Československo Československo Michal Dalecký Dušan Macháček Oldřich Hejdušek (k) | 7:38,02 |
Čtyřka bez kormidelníka M4- | Austrálie Austrálie Andrew Cooper Nick Green Mike McKay James Tomkins | 6:29,69 | USA USA Thomas Bohrer Patrick Manning Jeffrey McLaughlin Michael Porterfield | 6:32,22 | Německo Německo Markus Bräuer Andreas Lütkefels Stefan Scholz Markus Vogt | 6:34,43 |
Čtyřka s kormidelníkem M4+ | Německo Německo Armin Eichholz Bahne Rabe Matthias Ungemach Armin Weyrauch Jörg Dederding (k) | 5:58,96 | Rumunsko Rumunsko Dănuț Dobre Dragoș Neagu Valentin Robu Ioan Șnep Dumitru Răducanu (k) | 6:00,29 | Polsko Polsko Wojciech Jankowski Maciej Łasicki Jacek Streich Tomasz Tomiak Michał Cieślak (k) | 6:01,30 |
Osma M8+ | Německo Německo Roland Baar Dirk Balster Claas-Peter Fischer Jürgen Hecht Wolfgang Klapheck Martin Steffes-Mies Thorsten Streppelhoff Ansgar Wessling Manfred Klein (k) | 5:50,98 | Kanada Kanada Darren Barber Andy Crosby Robert Marland Derek Porter Michael Rascher Bruce Robertson Don Telfer John Wallace Terry Paul (k) | 5:51,68 | Spojené království Spojené království Martin Cross Tim Foster Anton Obholzer Richard Phelps Gregory Searle Jonathan Searle Jonny Singfield Richard Stanhope Garry Herbert (k) | 5:52,74 |
Skif LV LM1x | Irsko Irsko Niall O’Toole | 6:49,17 | Německo Německo Peter Uhrig | 6:49,96 | Belgie Belgie Wim van Belleghem | 6:52,26 |
Dvojskif LV LM2x | Německo Německo Michael Buchheit Kai von Warburg | 6:20,04 | Rakousko Rakousko Walter Rantasa Christoph Schmölzer | 6:25,29 | Nizozemsko Nizozemsko Jan van Bekkum Daan Boddeke | 6:26,22 |
Párová čtyřka LV LM4x | Austrálie Austrálie Stephen Hawkins Bruce Hick Gary Lynagh Simon Burgess | 6:37,02 | Švédsko Švédsko Joakim Brischewski Bo Ekros Lars-Johan Flodin Per Lundberg | 6:37,25 | Francie Francie Roland Galliac Patrick Maiore Laurent Porchier Thierry Renault | 6:38,02 |
Čtyřka bez kormidelníka LV LM4- | Spojené království Spojené království Christopher Bates Toby Hessian Tom Kay Carl Smith | 5:57,60 | Itálie Itálie Sabino Bellomo Franco Cattaneo Danilo Fraquelli Alfredo Striani | 5:58,61 | Španělsko Španělsko Juan Luis Aguirre Barco Fernando Climent Huerta José María de Marco Pérez Fernando Molina Castillo | 6:00,85 |
Osma LV LM8+ | Itálie Itálie Enrico Barbaranelli Domenico Cantoni Carlo Gaddi Pasquale Marigliano Fabrizio Ranieri Fabrizio Ravasi Andrea Re Roberto Romanini Gaetano Iannuzzi (k) | 6:13,21 | Francie Francie Stephane Barre Sebastien Bel Bruno Boucher Stephane Guerinot Laurent Irazusta Benoit Masson Antoine Orieux Jose Oyarzabal Philippe Spinelli (k) | 6:13,40 | USA USA Tom Auth David Collins Tom Hartley Robert Hermann Dale Hurley James Manson Eduardo Montalvo Brian Varga Michael O’Gorman (k) | 6:15,25 |
Ženské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif W1x | Kanada Kanada Silken Laumannová | 8:17,58 | Rumunsko Rumunsko Elisabeta Lipă | 8:20,53 | Belgie Belgie Annelies Bredaelová | 8:21,96 |
Dvojskif W2x | Německo Německo Kathrin Boronová Beate Schrammová | 6:44,71 | Rumunsko Rumunsko Anișoara Bălanová Elisabeta Lipă | 6:46,40 | Sovětský svaz Sovětský svaz Jekatěrina Karstenová Sarija Zakirovová | 6:47,36 |
Párová čtyřka W4x | Německo Německo Kerstin Köppenová Claudia Krügerová Sybille Schmidtová Jana Sorgersová-Rauová | 6:55,85 | Sovětský svaz Sovětský svaz Jelena Chlopcevová Marija Omeljanovičová Taťána Ustjužaninová Mira Vaganovová | 7:00,37 | Rumunsko Rumunsko Constanța Burcică Anișoara Bălanová Doina Ignatová Fanica Costea | 7:04,86 |
Dvojka bez kormidelnice W2- | Kanada Kanada Kathleen Heddleová Marnie McBeanová | 6:57,42 | Německo Německo Stefani Werremeierová Ingeburg Schwerzmannová | 6:59,55 | Spojené království Spojené království Miriam Battenová Fiona Freckletonová | 7:02,28 |
Čtyřka bez kormidelnice W4- | Kanada Kanada Kirsten Barnesová Jennifer Doey Jessica Monroe Brenda Taylorová | 6:25,47 | USA USA Shelagh Donohoe Cynthia Eckertová Stephanie Maxwellová-Piersonová Anna Seatonová | 6:27,39 | Německo Německo Kathrin Haackerová Gabriele Mehlová Cerstin Petersmannová Judith Zeidlerová | 6:30,30 |
Osma W8+ | Kanada Kanada Kirsten Barnesová Megan Delehanty Jennifer Doey Kathleen Heddleová Kelly Mahonová Marnie McBeanová Jessica Monroe Brenda Taylorová Lesley Thompsonová (k) | 6:28,20 | Sovětský svaz Sovětský svaz Irina Gribková Natalia Grigorjevová Jekatěrina Koťková Tomas Smitas Natalja Stasjuková Sarmīte Stone Marina Suprunová Marina Znaková Jelena Medveděvová (k) | 6:28,73 | Rumunsko Rumunsko Doina Bălanová Adriana Bazonová Iulia Bobeică-Bulie Veronica Cochelea Marioara Trașcă Viorica Neculai Maria Pădurariu Doina Ciucanu-Robu Elena Georgescu (k) | 6:34,07 |
Skif LV LW1x | Nový Zéland Nový Zéland Philippa Bakerová | 7:29,99 | Nizozemsko Nizozemsko Laurien Vermulstová | 7:32,41 | Dánsko Dánsko Mette Bloch Jensenová | 7:33,17 |
Dvojskif LV LW2x | Německo Německo Claudia Waldiová Christiane Weberová | 7:58,53 | USA USA Lindsay Burnsová Teresa Zarzeczny | 8:00,16 | Dánsko Dánsko Elisabeth Fraasová Ulla Jensenová | 8:06,32 |
Čtyřka bez kormidelnice LV LW4- | Čína Čína Fei Li Sanmei Liang Xiaoli Liao Shaoyan Ou | 7:37,06 | Spojené království Spojené království Alison Brownlessová Katharine Brownlowová Anna Marie Drydenová Claire Daviesová | 7:41,15 | USA USA Christine Collinsová Ellen Minznerová Alison Shawová Kelly Shermanová | 7:43,99 |
Externí odkazy
- Oficiální výsledky